כיצד להשתלב בעולם העסקים בשנת 2019

כיצד להשתלב בעולם העסקים בשנת 2019

שנת 2019 מעניקה לעסקים קטנים, חברות בינוניות ותאגידים גדולים בארץ ובעולם הזדמנות לצמוח. עולם העסקים של היום מעודד פעילות גלובאלית, מאפשר מסחר בין גורמים ושותפים שונים וגם מתאפיין בגמישות ודינאמיות. עם זאת, מי שרוצה להשתלב בעולם העסקים בשנת 2019 גם צריך לדעת כיצד לעשות את זה בצורה נכונה.

הקמת חברה בישראל

חברה לייעוץ עסקי יכולה לסייע ליזמים, משקיעים ואנשי עסקים להפוך את החזון שלהם למציאות. תפקיד החברה שמספקת שירותי ייעוץ עסקי ליזמים הוא קודם כל לבדוק האם משתלם להקים חברה בע"מ, או מה המגבלות שמוטלות על התאגדויות מן הסוג הזה מטעם מס הכנסה ומס ערך מוסף.

מבחינה פרקטית, חברה לייעוץ עסקי מעורבת בשלבים המוקדמים של פתיחת עסק רגיל אל מול פתיחת חברה. אלו השלבים שבהם נציגי החברה מייעצים לאנשי עסקים לגבי האפשרות המשתלמת ביותר עבורם, תוך התייחסות למכלול שלם של היבטים והשלכות. כמו כן, התייעצות עם חברה לייעוץ עסקי היא תנאי להשוואה אובייקטיבית ויעילה בין היתרונות של עסקים קטנים אל מול המאפיינים של חברה פרטית.

רעיון עסקי להצלחה כלכלית

במילים אחרות, הקמת חברה בישראל היא נושא מורכב ולכן יש צורך במעורבות צמודה של יועץ עסקי מיומן. כחלק מאותה מעורבות, ניתן לקבל טיפים על יזמות עסקית מושכלת ולברר לגבי מינוף עסקי בעזרת מימון והלוואות. במידה ומחליטים לפתוח חברה בע"מ, נציגי חברה לייעוץ עסקי הם גם אלו שילוו את הבעלים בתהליך רישום חברה ברשם החברות.

בניית תכנית עסקית נכונה

לכל תקופה יש את המאפיינים שלה ונכון ל-2019 כבר ברור שאי אפשר להשתלב בעולם העסקים בלי תכנית עסקית נכונה. למזלם של בעלי עסקים, השאלה כמה עולה תכנית עסקית פחות רלוונטית לאור התוצאות שהיא מבטיחה. בעזרת תכנית עסקית מסודרת ניתן לקבוע מבנה ארגוני של חברה חדשה בכל תחום וענף, ליישם מסקנות מתוך מחקרי שוק ולקבוע מטרות.

מאחורי הקלעים, הכנת תכנית עסקית לחברה בע"מ יכולה גם היא להתבצע בשיתוף פעולה עם חברה לייעוץ עסקי. תפקיד החברה בשלב הזה הוא לבנות תוכנית לעסקים קטנים בצורה שונה מאשר תכנית לעסקים גדולים ולברר איזה מודל עסקי יהיה הנכון ביותר לאור מאפייני המוצר או השירות.

תכנית עסקית משמשת כסוג של מצפן שבו אנשי עסקים נעזרים כדי לקבל החלטות. על אף שהתכנית העסקית נכתבת ומנוסחת עוד לפני שהחברה מוקמת, יש לה משמעות גדולה בטווח הבינוני והארוך. זו סיבה מספיק טובה להשקיע בניסוח מנומק של תכנית עסקית ולערב יועץ עסקי מנוסה.

הערכת שווי חברה

אחד השלבים המאתגרים ביותר מבחינת בעלי עסקים בארץ ובעולם הוא הערכת שווי. בניגוד למה שנהוג לחשוב, דווקא לבעלי החברה קשה יותר להעריך את השווי שלה בצורה אובייקטיבית ומושכלת. בפועל, הערכת שווי חברות מבוססת על שורה ארוכה של קריטריונים, היא דורשת תכנון אסטרטגי מקצועי, היכרות אמיתית ומקיפה עם התחום או הענף והיא גם מחייבת אנשי עסקים להישאר עם אצבע על הדופק על מנת להשוות את עצמם למה שמקובל ונהוג בשוק.
חברה לייעוץ עסקי יכולה לסייע בנושא של הערכת שווי חברה. נציגי חברה לייעוץ עסקי בודקים עבור בעל החברה את היקף הפעילות הקיים והצפוי, משווים בין הכנסות לפי תקופות ומשתמשים בנתונים של חברות מתחרות על מנת לבסס טיעונים והנחיות. חוץ מזה, הערכת שווי עסקים קטנים כפי שניתנת על ידי חברה לייעוץ עסקי היא תנאי למשא ומתן יעיל כאשר מחפשים עסקים רווחיים בישראל למכירה.

חישוב שווי חברה פרטית יכול לסייע לאנשי עסקים להשתלב בעולם העסקים בשנת 2019 בלי להתחיל מההתחלה את התהליך של הקמת חברה. במקרים שבהם בעלי עסקים משיגים את ההון הנדרש על מנת לרכוש חברה קיימת, כל מה שעליהם לעשות הוא לחשב את השווי הריאלי שלה ולהגיע הצעה מתאימה. יתרה על כך, ההצעה הראשונית שמוגשת בגיבוי חברה לייעוץ עסקי יכולה לשמש כבסיס למשא ומתן.

הנקודה העיקרית שצריך לזכור הוא שהערכת שווי חברה היא כלי חיוני ופרקטי. בעזרת הערכת שווי חברה פרטית יכולים בעלי עסקים לבדוק את מצבם הפיננסי בהשוואה למתחרים, כמו גם לבחון אפשרות לרכישת עסקים אחרים לצרכי מיזוג, התרחבות וגדילה. במקביל, אותה שיטה של הערכת שווי משמשת יזמים ומשקיעים כאשר הם רוצים להיכנס לשווקים חדשים בלי להקים חברה חדשה.

איך להפוך לעסק רווחי?

שאלת מיליון הדולר בנושא של השתלבות בעולם העסקים בשנת 2019 היא כמובן איך להפוך לעסק רווחי. על פניו, כל אחד יכול להקים עסק ולהפסיק להיות שכיר בתמורה לעצמאות וגמישות כלכלית. מנגד, יש תהליך ארוך שאותו עוברים מהרגע שבו מחליטים להקים חברה ועד שמייצרים תזרים הכנסות עקבי, שוטף ויציב.

בשביל להפוך לעסק רווחי צריך כל הזמן להשתנות ולהתעדכן. בעלי עסקים חייבים לדעת שלא מספיק שהם יכירו את התחום שבו הם פועלים או את המוצר והשירות שהם מוכרים, כי העולם המודרני הוא תזזיתי ודינאמי. בעולם העסקים בשנת 2019, מי שלא משתנה עם רוח הזמן עלול להישאר מאחור ולספוג פגיעה קריטית במוניטין.

הדרך להפוך לעסק רווחי עוברת בהתייעצות עם אנשי מקצוע. חברה לייעוץ עסקי למשל יכולה לקחת על עצמה את כל הנושא של בדיקת השטח, השוואת מחירים וקביעת עלויות. בהמשך, אותה חברה תשתף את בעל העסק בנוגע להתנהלות הקיימת ותצביע עבורו על כשלים או הזדמנויות. בזמן שבעל העסק מתעסק בהתנהלות השוטפת ובלקוחות, חברה לייעוץ עסקי מסתכלת קדימה אל עבר היעדים והמטרות.

ברמה היום יומית, בשביל להפוך ולהישאר עסק רווחי צריך להיצמד לתכנית העסקית. התכנית העסקית עוזרת לנתב בתקופות קשות והיא מייצרת יציבות שמסייעת לעסק להתגבר על אתגרים. בין היתר, תכנית עסקית מבוססת מטבע הדברים על אסטרטגיה שיווקית ולכן היא נוגעת בכל מה שהופך עסק לרווחי: תמחור מוצרים, הקצאת משאבים לפרסום ויחסי ציבור, גיוס עובדים, ליווי עסקי ופיננסי ובמידת הצורך גם גיוס אשראי לעסקים מצד בנקים או גופים פרטיים.

בדור הנוכחי של עולם העסקים לא מסתפקים במערכת יחסים חד צדדית עם הלקוחות ומנסים כל הזמן להשתפר ולהתפתח. אחת הדרכים לעשות זאת היא בעזרת נטוורקינג עם קולגות, בעלי עסקים אחרים ולפעמים אפילו מתחרים. בסופו של דבר, בעלי עסקים ששואלים את עצמם מה זה נטוורקינג כנראה לא מקבלים את הייעוץ העסקי הנכון ולכן גם תקרת הזכוכית שלהם יחסית נמוכה.

כניסה לעולם העסקים היא רק ההתחלה

פתיחת עסק או חברה בע"מ היא הצעד הראשון בתהליך ארוך של התאקלמות. בסביבה העסקית של 2019 אין מקום לטעויות, אבל יש הרבה הזדמנויות לעסקים קטנים והמון כלים שעומדים לרשות בעלי עסקים בכל התחומים. בשביל לנצל את אותן הזדמנויות, בעלי עסקים חייבים לערב גורמים חיצוניים שמכירים יותר טוב מהם את הסביבה ואת מה שמשפיע עליה.

לסיכום,

כדי להשתלב בעולם העסקים בשנת 2019 צריך לפנות לחברה לייעוץ עסקי ולערב אותה בתהליך קבלת ההחלטות. בכל הנוגע להקמת חברה בישראל, ייעוץ שיווקי וליווי עסקי מאפשרים השוואה נוחה בין האפשרויות וריכוז השאלות מול גורם אחד. בהמשך, החברה תעזור לבניית תכנית עסקית והערכת שווי ותגדיל את סיכויי העסק להפוך לרווחי ומבוסס.

תגיות: , , ,

מאמרים נוספים בנושא

6 שלבי המכירה
6 שלבי המכירה

ראה עוד
איך כותבים תוכן שיווקי? (בענף העיצוב, האדריכלות והבנייה)
איך כותבים תוכן שיווקי? (בענף העיצוב, האדריכלות והבנייה)

ראה עוד
גדלים לפייסבוק ולאינסטגרם
גדלים לפייסבוק ולאינסטגרם

ראה עוד
WhatsApp
היי זאת נטע :-)
אפשר לתת לך הצעה טובה לשיווק העסק שלך?