איך בונים תכנית עסקית כלכלית?

איך בונים תכנית עסקית כלכלית?

מהי תכנית עסקית כלכלית? למי היא נחוצה ומתי היא נדרשת? כיצד בונים תכנית עסקית כלכלית וכיצד מיישמים אותה בפועל? על כך ועוד בעמוד שלפניכם.

תכנית עסקית היא אבן היסוד עליה מומלץ לבסס את פעילותו של כל בית עסק, בין אם מדובר בעסק קיים ובין אם מדובר בעסק חדש. תכנית זו היא למעשה מסמך עסקי באמצעותו מפורטים כל ההיבטים הנדרשים לצרכי תפעול בית העסק. יחד עם זאת, חשוב לציין שקיימים מספר סוגים שונים של תוכניות עסקיות, וביניהן: תכנית עסקית כלכלית שבין יתר מטרותיה נכללות המטרות הבאות: בדיקת התכנות כלכלית, גיבוש מודל רווחיות, אבחון מדויק אודות מצב פיננסי של העסק, צפי הכנסות עתידיות, ריכוז הוצאות, גיוס מקורות מימון ומשקיעים ומטרות נוספות הקשורות להיבט הפיננסי של בית העסק.

תכנית עסקית כלכלית – למי היא נחוצה?

תכנית עסקית כלכלית נחוצה לכל בית עסק בכל בתחום ובכל סדר גודל, כאשר בניית תוכנית עסקית כלכלית יכולה להיות מותאמת גם לצרכי הקמת עסק חדש ובמסגרתה מושם דגש על גיבוש מודל רווחיות, בדיקת התכנות כלכלית, צפי הכנסות וגיוס מקורות מימון. כמו כן, תכנית עסקית כלכלית נחוצה לעסקים קיימים המתמודדים על ניהול לקוי של הצד הפיננסי, ובמקביל, לעסקיים קיימים המעוניינים להגדיל רווחיות ו/או לשנות מודל רווחיות בהתאם לתנאי השוק המשתנים.

תכנית עסקית – מבנה

כפי שציינו לעיל, ישנם מספר סוגים של תוכניות עסקית, ולכן, גם מבנה התכנית משתנה בהתאם למטרות העיקריות של התכנית העסקית. יחד עם זאת, קיים מבנה סכמתי המורכב בין היתר מהסעיפים הבאים:

  1. נספח מנהלים – תקציר מקדים המרכז בתוכו את עיקרי התכנית ומטרותיה
  2. נספח אודות בית העסק – מסמך המפרט בתוכו את החזון העסקי לצד מאפיינים עיקריים בנוגע לפעילותו של בית העסק
  3. נספח מחקרי – מסמך המפרט בתוכו ממצאי מחקר שונים המתייחסים לקהלי היעד הרלוונטיים לבית העסק, סביבת התחרות בה פועל בית העסק ונתונים מחקריים על גודל השוק
  4. מסמך פיננסי המרכז בתוכו את כל ההיבטים הכלכליים הנדרשים לצרכי תפעול בית העסק
  5. מסמך המפרט בתוכו את דרכי השיווק, המכירות וההפצה העומדים לרשות בית העסק
  6. מסמך המפרט בתוכו את כל דרכי הפעולה הנדרשים לצרכי מימוש יעדי התכנית העסקית

ומסמכים נוספים המותאמים למטרותיה העיקריות של התוכניות העסקית.

סורוצקי ייעוץ עסקי – מתמחים בהליכי תכנון ויצירה של תוכניות עסקיות כלכליות

אנחנו בחברת סורוצקי ייעוץ עסקי, עוסקים ומתמחים בין היתר במתן שירותי ייעוץ פיננסי לעסקים בכל סדר גודל ובכל תחום עסקי – מקצועי. פתרונות השירות שלנו משלבים בתוכם הליכי תכנון ויצירה של תוכניות עסקיות כלכליות המותאמות למצבו הפיננסי של בית העסק תוך שקלול כל ההיבטים הפיננסיים הנחוצים לבית העסק לצרכי מימוש מטרות עסקיות כאלו ואחרות. למידע נוסף בנושא אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר כאן

תגיות: , , ,

מאמרים נוספים בנושא

6 שלבי המכירה
6 שלבי המכירה

ראה עוד
איך כותבים תוכן שיווקי? (בענף העיצוב, האדריכלות והבנייה)
איך כותבים תוכן שיווקי? (בענף העיצוב, האדריכלות והבנייה)

ראה עוד
גדלים לפייסבוק ולאינסטגרם
גדלים לפייסבוק ולאינסטגרם

ראה עוד
WhatsApp
היי זאת נטע :-)
אפשר לתת לך הצעה טובה לשיווק העסק שלך?